-
Week van de Pleegzorg 2018
Ze zeggen wel dat ik mag blijven, maar menen ze dat ook?
Kinderen hebben het recht om op te groeien in een gezin. Lukt dat niet thuis, dan komt een pleeggezin het meest in de buurt van de gewone leefwereld van een kind. Helaas zijn er veel kinderen die voor korte of langere tijd niet thuis kunnen wonen. Daarom en daarvoor zijn pleegouders nodig.
Niet meer bij je ouders kunnen of mogen wonen is erg ingrijpend voor een kind. Wanneer er dus thuis problemen zijn wordt altijd eerst gezocht naar mogelijkheden om een kind thuis te helpen. Toch is dat niet altijd voldoende. Sommige kinderen kunnen voor langere tijd niet meer bij hun ouders wonen. Bijvoorbeeld omdat hun ouders problemen hebben en er op korte termijn geen uitzicht is op verbetering van de situatie thuis. Deze kinderen hebben vaak een nare en onzekere periode achter de rug. Dan is het fijn als ze in een gewone gezinssituatie terecht kunnen waar ze zich thuis voelen en op kunnen groeien tot ze weer terug gaan naar hun ouders, of zelfstandig gaan wonen.
Pleegouders geven een kind een nieuwe kans. Het is geen garantie maar ze geven een kind net wat meer.
Pleegzorg is ook een mooie aanvulling in je eigen leven als je iets kunt betekenen voor een kind.
Dit jaar wordt voor de vierde keer de Week van de Pleegzorg georganiseerd van 31 oktober t/m 7 november. Met deze actieweek wil Pleegzorg Nederland aandacht vestigen op het belang van pleegzorg en het tekort aan pleegouders in Nederland. Het doel is om 3.500 nieuwe pleegouders te werven.
Meer weten?
Pleegzorg Nederland is het samenwerkingsverband van pleegzorgorganisaties in Nederland en geeft voorlichting aan publiek en pers en ontwikkelt wervingscampagnes voor pleegouders.
Postbus 85011 | 3508 AA Utrecht | info@pleegzorg.nl