Een film over het/ons geheugen. De maker, Michel Franco, vliegt het onderwerp ‘gelaagd’ aan. Uiteindelijk zal zijn film bovendien een love story met hindernissen blijken te zijn.

Zij heet Sylvia, werkt als zorgverlener in de dagopvang van mensen met een geestelijke beperking, bezoekt bijeenkomsten van de AA en is in haar jeugd seksueel misbruikt. De herinneringen daaraan hebben haar gebroken. Ze heeft een tienerdochter, die ze alleen en zeer beschermd opvoedt. Hij heet Saul, woont bij zijn broer, is weduwnaar en regelmatig vrij letterlijk de weg kwijt: hij lijdt aan een vroege vorm van dementie. Hoe beiden elkaar vinden, weer uit elkaar groeien en weer bij elkaar komen, daarover gaat deze in Brooklyn gesitueerde film, die ook sociale verschillen thematiseert.

Franco leunt sterk op zijn zeer overtuigende acteurs, Jessica Chastain en Peter Sarsgaard. Zijn film laat en passant zien dat een slecht geheugen soms een blessing in disguise kan zijn.